طراحی سایت

طراحی سایت در اراک

طراحس سایت , طراحی وب سایت , طراحی سایت در اراک , سئو , پشتیبانی رایگان , طراحی سایت شرکتی , طراحی سایت با وردپرس , رایانگان , رایان گام گستر آیندگان ,سامانه پیام کوتاه , شماره خدماتی , چرا طراحی سایت , طراحی سایت چیست , تبدیل وبلاگ به وب سایت , هاست و دامین رایگان یک ساله , سایت , وب سایت

تبدیل وبلاگ به سایت

تبدیل وبلاگ به سایت

همانطور که می دانید کلیه سیستم های وبلاگ دهی به همراه عضویت کاربران خود یک آدرس بصورت sub domain نیز ارائه می دهند که این همان آدرس وبلاگ خواهد بود (مانند: sample.blogfa.com) اما بسیاری از وبلاگ نویسان از این آدرس های طولانی و عبارت هایی که دلخواهشان نیست ناراضی هستند و خواهان ثبت یک آدرس دامنه اختصاصی برای اتصال به وبلاگشان می باشند. این کار هم جهت افزایش پیج رنک گوگل برای وبلاگها موثر است و هم در جستجو ها و معروفیت وبلاگها تاثیر بسزایی دارد. تبدیل وبلاگ به سایت و یا در اصطلاح فنی ثبت دامنه برای وبلاگ نویسان بدین معنی است که شما صاحب یک دامنه اختصاصی می شوید.

هنگامی که سخن از تبدیل وبلاگ به سایت به میان می آید ممکن است معانی و منظورهای مختلفی از این عبارت مد نظر باشد. در عامیانه ترین شکل منظور از تبدیل وبلاگ به سایت تغییر شکل ظاهری یا شکل کاربری یک وبلاگ می باشد که از حالت وبلاگ با آدرس ساب دامنه ی یک سرویس دهنده ی رایگان یا غیر رایگان وبلاگ به شکل یک آدرس مستقل در آید.

بنابراین گاهی اوقات ممکن است که منظور تنها مستقل کردن آدرس وبلاگ است به صورتی که برای مثال آدرس وبلاگ شما از yourblogname.blogfa.com به yourblogname.com یا سایر پسوند ها مانند ir در آید که البته لزوما ضرورت ندارد همان عبارتی که در نام وبلاگ ذکر شده است در نام دامنه نیز بیاید و اگر مثلا وبلاگ شما a.blogfa.com است لزومی ندارد حتما دامنه a.com را ثبت کنید و  b.com هم این قابلیت را دارد.

مزایا و معایب تبدیل وبلاگ به سایت

تبدیل وبلاگ به سایت به دو گروه اصلی تقسیم می شود که لازم است به توضیح آنها بپردازیم.

تبدیل در روش اول مزایایی مانند استقلال آدرس دامنه، کوتاه شدن آدرس، امکان برداشتن آدرس در آینده از وبلاگ فعلی و اتصال آن به وبلاگ یا سایتی دیگر و … می باشد اما این روش تنها آدرس وبلاگ شما را تغییر می دهد و امکان اضافه ای به صورت نرم افزاری به سایت شما افزوده نمی شود و شما باید مانند قبل وبلاگ خود را مدیریت کنید اما می توانید وبلاگ خود را با آدرسی مستقل، کوتاه تر و دارای انعطاف به منظور انتقال معرفی کنید.

در روش دوم شما علاوه بر ثبت دامنه که دارای تمام ویژگی های روش قبل است شما قادر خواهید بود بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات سرویس های وبلاگ دهی نسبت به مدیریت سایت خود اقدام کنید. می توانید به شکل نامحدودی به سایت خود امکانات اضافه کنید و یا برخی امکانات غیر ضروری را از سایت خود حذف نمایید اما توجه داشته باشید که تبدیل وبلاگ به سایت در این روش به این معنا نیست که مطالب،قالب ،نظرات و سایر تنظیمات وبلاگ فعلی شما در زمان خرید این سرویس انتقال می یابد. در این روش به شما یک سایت خام تحویل داده می شود و این خودتان هستید که می بایست مطالب را به روش کپی پیست منتقل کنید یا در صورت لزوم اگر تمایل دارید از قالب های رایگان مخصوص سایت استفاده نکنید و قالب سایت شما به همان شکل قبل باشد می بایست با صرف هزینه یا اگر خودتان دانش برنامه نویسی تحت وب (مانند html, php و …) داشته باشید آنرا تبدیل نمایید اما خوشبختانه قالب های رایگان سیستم های سایت ساز اغلب کاربران را از این مورد بی نیاز می کنند.