طراحی سایت

طراحی سایت در اراک

طراحس سایت , طراحی وب سایت , طراحی سایت در اراک , سئو , پشتیبانی رایگان , طراحی سایت شرکتی , طراحی سایت با وردپرس , رایانگان , رایان گام گستر آیندگان ,سامانه پیام کوتاه , شماره خدماتی , چرا طراحی سایت , طراحی سایت چیست , تبدیل وبلاگ به وب سایت , هاست و دامین رایگان یک ساله , سایت , وب سایت

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

برای همه ما پیش آمده است که با محدودیت های بسیار ، مایل به یادگیری مطلب ، نکته و هر چیز دیگری بوده ایم به همین خاطر باید یک راه ساده و در واقع بهترین و به صرفه ترین راه و روش ممکن را انتخاب می کردیم و با توجه به همین محدودیت ها ، امکان ثبت نام و یا حضور در کلاس های مختلف را نیز ندارید با وجود چنین محدودیت هایی شاید بهترین راهی که به ذهن همه ما می رسد و آن را انتخاب می کنیم جستجو در گوگل می باشد . برای دست یافتن به بسیاری از این آموزش ها در دنیای بزرگ اینترنت ، باید محیط و بستر مناسبی وجود داشته باشد و این بسترها و محیط ها همان سایت های آموزشی می باشد که مورد اعتماد بسیاری از ما هستند . امروزه که تمامی آموزش ها در هر زمینه ای در اینترنت موجود است و به راحتی در دسترس قرار میگیرد داشتن یک سایت آموزشی ( در هر زمینه ای ) یکی از بهترین ایده های شغلی است . به دلایلی از جمله هزینه های بالا و صرف وقت در رفت و آمد و صرف زمان برای گذراندن کلاس های آموزشی و … باعث می شود بسیاری از افراد خواهان آموزش از طریق اینترنت باشند و یا پکیج آموزشی را خریداری کرده و در زمان مناسب آموزش را شروع کنند . شما با طراحی سایت آموزشی امکان صرفه جویی در وقت را در اختیار کاربران خود می گذارید و همچنین می توانید تمامی آموزش ها را در سایت خود بارگذاری کرده و ازاین طریق شغل خود را گسترش و در آمدی در این زمینه کسب نمایید.

طراحی سایت آموزشیمعرفی سایت آموزشی :

 طراحی سایت آموزشی اصولا برای مؤسسات و مراکز آموزشی صورت می پذیرد البته این به این معنا نیست که یک شخص نمی تواند سایت آموزشی داشته باشد ولی به طور کلی این سایتها ضرورت بیشتری برای مراکز آموزشی دارند . وب سایت های آموزشی نوعی از انواع سایت ها می باشد که به صورت آنلاین و یا آفلاین وظیفه آموزش را در زمینه های مختلف به عهده دارد و همواره اطلاعات آموزشی را در اختیار مخاطبین خود قرار می دهند . از انواع سایت های آموزشی می توان به طراحی سایت برای اساتید ، پزشکان ، دانشگاه ها ، آموزشگاه ها ، اشخاص دارای علم و دانش خاص ، مراکز و مؤسسات آموزشی دولتی و خصوصی ، سایت های آموزش رایگان و یا پولی ، سایت مقالات و بسیاری دیگر که به طور کلی هر سایتی که در زمینه خاصی آموزش هایی را در اختیار سایرین قرار می دهند در دسته این نوع طراحی سایت ها قرار می گیرند.

سایت های آموزشی از آنجا که یک رابط آموزشی بین شما و کاربران و مخاطبین شما هستند و نقش مهمی در آینده فرد مخاطب شما دارد و در واقع یک مسئولیت بزرگ آموزشی است که بر عهده شماست همچنین یکی از مهم ترین عوامل در توسعه ابعاد فردی و اجتماعی در جهت بهبود و تعالی انسان ها می باشد از ارزش و اهمیت بسیاری نسبت به سایر سایت ها برخورددار باشد در نتیجه صحت انجام این امر بسیار مهم و قابل توجه است و باید به درستی  و با رعایت اصول و قوانین انجام شود.

آموزش ، فرد را در رسیدن به یک وضعیت مطلوب و مناسب راهنمایی و هدایت می کند زمانی که فردی مورد آموزش قرار می گیرد هدف اصلی نتیجه ای است که مایل است به آنها دست یابد که بعد از اتمام آموزش بتواند به راحتی به بسیاری از نیاز های خود پاسخ مثبت دهد . در نتیجه آموزش نقش مهم در زندگی افراد ایفا می کند و این امر نباید در سایت های آموزشی بی اهمیت و یا کم اهمیت شمرده شود . لازم به ذکر است که سایت های آموزشی می توانند یکی از بهترین فرصت های شغلی برای افراد و آموزشگاه ها محسوب شود چرا که به طور فراگیر و بدون هیچ گونه محدودیت هایی در اختیار همگان در سرتاسر جهان قرار می گیرد و به عنوان یک کسب و کار بین المللی دیده می شود که هر کس در هر نقطه از کشور و حتی جهان می تواند از خدمات آموزشی شما بهره مند شوند . در واقع با بهره مندی از سایت شما شعبه دومی از مرکز آموزش خود را در اختیار دارید به صورت کامل و آنلاین که هم امکان برگزاری کلاسهای آنلاین وجود دارد و هم اخبار و خبر گذاری از تمام زمان های برگزاری کلاسها و به طور اختصار مانند کاتالوگ آنلاین نیز می باشد . توجه داشته باشید امروزه باید از تمام امکانات خود در جهت کسب درآمد و ارائه به دیگران استفاده کرد علم و دانش شما و یا آموزشگاه شما نباید ناشناخته بماند چرا که امروزه هر فرد قبل از ثبت نام و بهره گیری از آموزش های مختلف به طور کلی در اینترنت به دنبال بهترین آموزش ها و مراکز می باشند پس اگر هنوز شما و یا آموزشگاه شما ناشناخته است و همچنین امکانات تبلیغاتی را نیز در دسترس ندارید ، داشتن یک وب سایت جذاب و ایده آل را به شما پیشنهاد می کنیم که علاوه بر نگه داشتن افراد تحت آموزش قبلی و فعلی خود ، می توانید به راحتی امکان جذب افراد بیشتری را به خود و آموزشگاه خود بدهید و در صورت عدم بهره گیری از سایت شاید بسیاری از افراد را از دست داده و فرصت ها را به رقبای خود تقدیم نمایید . در نظر داشته باشید که امکان بهره گیری از یک سایت آموزشی ضعیف به مراتب از نداشتن آن بدتر و به ضرر است چرا که بسیاری از روی سایت ، شما و خدمات شما را می سنجند و در صورت عدم رضایت از سایت شما ذهنیت آنها نسبت به شما تضعیف و حتی خراب می شود پس با در نظر گرفتن بسیاری از موارد و بهره گیری از امکانات طراحی سایت به راحتی کسب و کار دیگری را برای خود داشته باشید و یا شعبه آنلاین شغل خود را راه اندازی کنید و خود را در جهت رسیدن به اهداف یاری کرده و در نهایت جایگاه خود را در دنیای بزرگ وب کسب نمایید .

سایت های آموزشی در ابتدا شاید مخاطبان زیادی نداشته باشد پس باید سعی کرد عوامل جذب همان مخاطبان را رعایت و افزایش داد و حدالامکان سعی شود سایت بسیار حرفه ای وپیشرفته و جامع باشد و از فرار کاربران با داشتن یک سایت ضعیف و معمولی در قالب سایت و امکانات به راحتی جلوگیری کرد . پس طراحی سایت آموزشی باید به درستی و رعایت اصول سایت های آموزشی انجام گیرد تا کاربرانی که وارد سایت شده اند را فراری ندهد و همچنین سئو و بهینه سازی این سایت ها برای رسیدن به نتایج ابتدایی جستجو در گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد که این امر با گروه با تجربه و متخصص رایانگان با توجه با صرف زمان و هزینه اندک امکان پذیر خواهد بود . برای رسیدن به هدف لازم است بهترین مسیر را شناخته و انتخاب کرد و در جهت پیمودن آن تلاش نمود .

ویژگی ها و امکانات طراحی سایت آموزشی :

از لحاظ ظاهری :

خصوصیات و ویژگی های سایت آموزشی که در آموزش و نظر کاربران بسیار مهم است : نام و معرف سایت و توضیح مختصر و کلی موضوع و هدف سایت که باید با توجه به زمینه آموزش انتخاب و در سایت به همراه لوگو و نماد اختصاصی قرار گیرد ، مطالب و محتوای آموزشی کامل و جامع و دقیق و صحیح باشند محتوای سایت شما که جنبه آموزشی دارد خوانا و دارای رنگ بندی خاص و مخاطبین و بازدید کنندگان سایت باید مطالب را بصورت واضح در سایت مشاهده نمایند .  فهرست و منو این سایت ها دارای خانه ، درباره ما و تماس با ما ، مقالات ، دسته بندی های مختلف آموزش ، دانلود ها و … می باشد .  گرافیک و قالب وب سایت با توجه به موضوع آن باید به شکلی صحیح و حرفه ای کار شود . هر آموزشی در دسته خاص خود و به صورت مرتب قرار گیرد از آنجایی که المان اصلی سایت های آموزشی محتواست و بر پایه محتوا و متون می باشد رنگ بندی بسیار در این سایت ها مهم است و با توجه به روانشناسی رنگ ها و راحتی مخاطبین و عدم خستگی آنها باید انتخاب شود به هیچ عنوان از رنگ مشکی برای پس زمینه استفاده نشود زیرا موجب خستگی چشم می شود و در عوض از رنگ مشکی که نشانه ظرافت ، قدرت است برای متون و مطالب بر روی رنگ زمینه سفید و خاکستری بسیار مناسب می باشد . رنگ نقره ای که نشانه علمی بودن و اعتبار و پرستیژ  و از رنگ خاکستری که نشانه صمیمیت زیاد ، اعتبار و نفوذ و عملی بودن است در وب سایت های آموزشی مورد استفاده قرار گیرد . توضیحات کوتاه درباره ما و تماس با ما و خبرنامه و همچنین لینک شبکه های اجتماعی در سایت و صفحه نخست قابل مشاهده و امکان عضو گیری در خبر نامه بسیار مهم تلقی می شود چرا که مخاطبین با ثبت نام در این قسمت به راحتی می توانند از آخرین مطالب و محتوا سایت و به روز بودن سایت با خبر باشند قسمت ثبت نظرات در انتهای هر محتوای آموزشی موجود ، تا کاربران و مخاطبان با ثبت نظر رضایت و عدم رضایت خود را به شما برسانند که این امر موجب رفع مشکلات و ارتقاء سطح وب سایت شما و در نتیجه رضایت تمامی کاربران خواهد شد و همچنین از بسیاری از سلایق و نیاز های مردم آگاه شده و می توانید در زمینه هایی خاص بیشتر مانور دهید. در بسیاری از سایت های آموزشی دیده شده است که دارای فروشگاه می باشند و بسیاری از مطالب و مقالات را به فروش می رسانند به همین خاطر سیستم پرداخت و سفارش باید به صورت کاربر پسند و ساده در اختیار کاربران قرار گیرد .

از لحاظ کاربردی :

 • امکان دسته بندی مطالب بر اساس موضوع و تاریخ و …
 • امکان ثبت نظرات کاربران
 • امکان سیستم پرداخت و سفارش
 • امکان ایجاد صفحات اعلام دوره های آموزشی
 • امکان ثبت نام آنلاین و دریافت شهریه و هزینه توسط درگاه بانکی و …
 • امکان برگزاری آزمون ها به صورت آنلاین و مشاهده اعلام نتایج
 • امکان بهره گیری از کتابخانه به صورت آنلاین و گرفتن آبونماه در جهت استفاده از کتابها و دانلود آنها
 • برنامه کلی و آنلاین از دوره های اموزشی
 • ثبت نام آنلاین
 • امکان بارگذاری فایل های آموزشی به صورت عکس ، ویدئو و فایل های pdf و …
 • گالری تصاویر از فعالیت ها و انواع آموزش ها
 • برگزاری نظر سنجی آنلاین
 • و …

   ۳– ویژگی مشترک تمام سایت ها طراحی شده توسط رایانگان

 1. سرعت بارگذاری صفحات در وب سایت های آموزشی  از اهمیت بالایی برخوردار است که در گروه طراحی وب سایت رایانگان این امر از مهم ترین اولویت ها می باشد . برای وب سایت های آموزشی  به خاطر حجم تصاویر نیاز به  فشرده سازی قدرتمند  دارد و این امر  با تکنولوژی GZIP صورت می پذیرد .
 2. ظاهری مناسب نیز باید برای تمامی وب سایت ها در نظر گرفته شود که وب سایت های آموزشی نیز شامل آن می شوند ، گروه طراحی وب سایت رایانگان با در نظر گرفتن سفارشات و امکانات مد نظر شما طرح اولیه را آماده و پس از تأیید شما به اجرا می گذارد که این امر باعث رضایتمندی مشتریان شده است
 3. در طراحی سایت ، رایانگان از متدهای روز دنیا استفاده می کند.
 4. طراحی سایت به صورت کاملا ریسپانسیو چرا که در دنیای امروز کاربران بسیاری از تلفن همراه و تبلت استفاده می کنند تمامی سایت های طراحی شده توسط رایانگان واکنش گرا بوده و در تمامی نمایشگر ها متناسب با سایز های مختلف نمایش داده خواهد شد .
 5. سایت شما طراحی شد حال زمان دیده شدن آن می باشد گروه ما موارد و نکات اولیه سئو و بهینه سازی سایت شما را انجام داده و سعی دارد شما را در رسیدن به اهداف شغلی خود یاری نماید .
 6. معرفی به ۱۵۰ جستجو گر که منجر به دیده شدن سایت شما از طریق تمامی موتور های جستجو می شود .
 7. بهینه سازی سایت در جهت افزایش سرعت بارگذاری تمامی صفحات
 8. یک سال پشتیبانی رایگان به صورت تلفنی ، تیکت و تلگرام
 9. آموزش مدیریت سایت یک جلسه حضوری ، فایل آموزشی به صورت پی دی اف و یک ویدئو اختصاصی آموزشی
 10. بک آپ یا نسخه پشتیبان گیری به طور منظم از سایت ها

 

 

قبل از سفارش طراحی وب سایت و یا سامانه هوشمند، امکان مشاوره رایگان برای شما وجود دارد . تماس با ۳۳۸۱۷-۰۸۶

درباره نویسنده

شرکت رایان گام گستر آیندگان (رایانگان) فعالیت خود را در زمینه تحقیق و توسعه ، مشاوره و پیاده سازی ، طراحی و پشتیبانی وب سایت و سامانه های هوشمند تحت وب آغاز و در راستای تحقق بخشیدن به اهداف خود تاسیس شد. رایانگان با بیش از ۸ سال سابقه قبلی در زمینه برنامه نویسی و توسعه نرم افزار های تحت وب آماده برای رضایت خاطر مشتریان عزیز خود می باشد . و با شروع کار و تأسیس رسمی پس از گذشت یک ماه با طراحی و پشتیبانی ۵۲ وب سایت موفق در اکثر زمینه های کسب و کار رکورد دار این عرصه در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *