طراحی سایت

طراحی سایت در اراک

طراحس سایت , طراحی وب سایت , طراحی سایت در اراک , سئو , پشتیبانی رایگان , طراحی سایت شرکتی , طراحی سایت با وردپرس , رایانگان , رایان گام گستر آیندگان ,سامانه پیام کوتاه , شماره خدماتی , چرا طراحی سایت , طراحی سایت چیست , تبدیل وبلاگ به وب سایت , هاست و دامین رایگان یک ساله , سایت , وب سایت

طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه

طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه

طراحی سایت دو زبانه
طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه
در بسیاری از کشور های دنیا، طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه بسیار اهمیت دارد. البته طراحی های دو زبانه فقط مخصوص کشور یا قشر خاصی نیست بلکه صاحبان تمام مشاغل می توانند با این روش کسب و کار خود را گسترش داده و به بازار های رقابتی بین المللی راه پیدا کنند. طراحی سایت دو زبانه بیشتر در کشور هایی رواج دارد که به چند زبان مختلف گویش می کنند.
در حال حاضر سوال از اینجا ناشی می شود که ساختار سایت در وب سایت های چند زبانه به منظور کشف توسط موتورهای جستجو باید چگونه باشد تا شناخت مناسبی از وب سایت برای رتبه بندی مناسب در موتور جستجو ارائه شود؛ به طوری که در فهرست و لیست نتایج مرتبط در موتور جستجو قرار گیرد! در اینجا چند مورد مقررات عمومی در مورد ساخت و طراحی وب سایت های چند زبانه وجود دارد:

  • در طراحی سایت های دو زبانه از متاتگ ها استفاده کنید،اینکار به موتورهای جستجو اعلام می کند که در وب سایت شما چه زبان هایی ارائه شده است.
  • زبان ها را در قسمت بالا و پایین هم جای دهید و ترجمه کنید و حدالامکان زبان ها را در کنار هم ترکیب ننمایید.
  • صفحات خاص زبان های ارائه شده را مشخص نمایید.
  • با استفاده از لینک ها امکان تغییر زبان را به زبان دیگر را ایجاد کنید.
  • در صفحه ی ورودی سایت یا همان صفحه ی ایندکس لیست زبان های مختلف را قرار دهید تا کاربران در ابتدا بتوانند زمان منتخب خود را انتخاب کنند.
طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه
طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه

 

دو روش مهم برای چگونگی نزدیک تر شدن صفحات زبان های مختلف در وب سایت با یکدیگر وجود دارد:

  1. ایجاد پوشه هایی برای زبان های جایگزین
  2. زیر دامنه های معادل

این دو روش می تواند روش مناسبی برای وب سایت های چندزبانه باشد.با احترام به گوگل باید بگوییم که مفروضاتی هستند که بر روی مکان جغرافیایی وب سایت ها که بر اساس نام دامنه استفاده شده آنها (مکان سرور وب سایت) توجه کرده و زبان های مورد استفاده آنها را تا حدودی تشخیص می دهد.
برای اطمینان از اینکه وب سایت محل جغرافیایی درستی را مورد هدف قرار داده، می توانید از ابزار گوگل وب مستر برای تعریف لوکیشن آن استفاده نمایید. اما این ویژگی باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد و همین جستجوی فایل های کمکی برای کسب اطلاعات بیشتر را پر اهمیت می سازد. تا بدانید چه زمانی و چگونه از آن باید استفاده کنید.
بنابراین اگر در حال برنامه ریزی برای طراحی سایت در کشورهایی مانند فرانسه و یا هر کشور چند زبانهء دیگر هستید، باید مطمئن شوید که طراحی سایت دو زبانه شما به روش صحیحی در حال انجام است.

در ادامه به نکات و روش های طراحی وب سایت چند زبانه می پردازیم

زمینه های استفاده از طراحی سایت چند زبانه و یا دو زبانه

در جواب باید گفت که این روش معمولا درطراحی سایت پزشکی ،طراحی وب سایت صنعتی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت گردشگری، طراحی سایت خبری، طراحی سایت پورتال سازمانی و غیره نیز کاربرد داشته و باعث معرفی و ارائه خدمات در سایر کشور ها و در عرصه ی بین المللی می شود.

استفاده از SubDomain در طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه

این روش را از مرسوم ترین و بهترین روش های طراحی وب سایت دو زبانه و چند زبانه می دانند. در واقع با استفاده از این روش به تعداد زبان های مختلفی که باید روی سایت قرار گیرند یک سایت جداگانه در یک Sub Domain جداگانه و با زبان متفاوت طراحی و ساخته می شوند. در این روش هم می توان از قالب، ساختار و ترکیب جداگانه ای برای هر زبان استفاده کرد و هم اینکه یک قالب و فرم یکسان برای تمامی زبان ها مورد استفاده قرار داد، البته به این نکته هم باید توجه داشته باشید که قالب انتخابی در حالت دوم ، باید قابلیت چند زبانه بودن را داشته باشد.

از متا تگ ها برای زبان های مختلف استفاده شود

در این روش صفحاتی که به زبان های مختلف نوشته شده اند را به موتور های جستجو شناسانده و اعلام می کنیم که چه زبان هایی و در چه صفحاتی مورد استفاده قرار گرفته اند. این کار در رتبه بندی سایت بر روی موتور های جستجو تاثیر گذاشته و رعایت آن موجب راحتی کارسئو سایت و بهینه سازی خواهد شد.

 

پیشنهاد ویژه

لینک کردن زبان های مختلف در طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه

برای راحتی کار بازدیدکنندگان و کاربران سایت، زبان های مختلف به کار برده شده در صفحات مختلف را به همدیگر لینک کرده و یک دسترسی سریع به زبان های دیگر فراهم کنید.

 

از ترکیب زبان های مختلف در یک صفحه خودداری کنید

این کار علاوه بر مشکلاتی که برای موتور های جستجو در شناسایی صفحات ایجاد می کند، باعث بد ریخت شدن سایت و سردرگمی بازدید کنندگان نیز خواهد شد. بهتر است منو ها و گزینه های انتخاب زبان به صورت جداگانه در یک قسمت خاصی از سایت قرار گیرند و بازدیدکننده با توجه به نیاز خود زبان مورد نظر را انتخاب کند.

 

به چه زبان هایی در طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه باید اهمیت بیشتری داد

اینکه طراحی سایت به چه زبان‌هایی باشد بستگی به هدف و نوع بازدیدکننده شما دارد. ولی اکثر سایت‌های چندزبانه به علت فراگیر و بین‌المللی بودن از انگلیسی به‌عنوان زبان دوم خود استفاده می‌کنند، طراحی سایت انگلیسی، طراحی وب‌سایت به زبان ترکی، عربی، فرانسوی، اسپانیایی، و نیز به عبارتی سایت چندزبانه گزینه‌هایی هستند که می‌توانید در کنار زبان‌ اصلی سایتتان آن‌ها را نیز داشته باشید. ترجمه‌ی صفحات نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ترجمه‌ها باید روان، بدون هیچ‌گونه اشتباه گرامری و املایی بوده و خواننده را به خود جذب کند.

 

سفارش طراحی سایت

اگر به دنبال طراحی وب‌سایت دو زبانه یا چندزبانه برای کسب‌وکار خود هستید با ما تماس بگیرید. طراحی این‌گونه سایت‌ها اساس نیازهای مشتری و با استفاده از انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و همچنین برنامه‌نویسی اختصاصی سایت چندزبانه قابل انجام خواهند بود.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *