طراحی سایت

طراحی سایت در اراک

طراحس سایت , طراحی وب سایت , طراحی سایت در اراک , سئو , پشتیبانی رایگان , طراحی سایت شرکتی , طراحی سایت با وردپرس , رایانگان , رایان گام گستر آیندگان ,سامانه پیام کوتاه , شماره خدماتی , چرا طراحی سایت , طراحی سایت چیست , تبدیل وبلاگ به وب سایت , هاست و دامین رایگان یک ساله , سایت , وب سایت

اصطلاحات سئو بخش دوم

اصطلاحات سئو

اصطلاحات سئو | بخش دوم

 

همانطور که در بخش اول به آن اشاره کردیم برای یادگیری هر علمی در ابتدا باید اصطلاحات آن علم را فرا گرفت تا بتوانیم درک بهتری از نوشته‌ها و کتاب‌های مربوط به آن علم داشت. در این مقاله اصطلاحات مربوط به سئو را برای شما کاربران عزیز جمع‌آوری کرده‌ایم تا بتوانید با یادگیری این اصطلاحات درک بهتری از مقالات سئو داشته باشید.

 

۱۱. الگوریتم جستجو:

گوگل یک الگوریتم خاص برای جستجو در صفحات و ثبت آن‌ها در دایرکتوری بزرگش دارد. این الگوریتم با بیش از ۲۰۰ قانون برای ثبت شما تولید شده و پس از اینکه وب‌سایتتان را صفحات گوگل می‌بینید خوشحال باشید که از این راه پر پیچ و خم گذر کرده است. از نمونه‌های ساده آن می‌توان به متا تگ‎ها، تایتل تگ، انکر تسکت‌ها و لینک‌ها اشاره کرد.

۱۲. SERP:

که به انگلیسی Search Engine Results Page می‌شود. به معنای موتور جستجو نتایج صفحات می‌باشد، در واقع همان سرچ کلمه خاص شما در صفحه نتایج گوگل و ساده‌تر یعنی رتبه شما در نتایج گوگل که هرچه رتبه شما در نتایج بالاتر باشد ورودی بیشتر دریافت خواهید کرد.

۱۳. Sandbox:

سندباکس یک پنالتی موقت توسط گوگل یا بهتر بگوییم یک جریمه موقتی است، در حقیقت روزهای اول که وب‌سایتتان را تاسیس می‌کنید و روی کلمه‌های کلیدی خودتان کار می‌کنید شاهد هستید سریع بالا می‌آیید ولی دوباره به نتایج آخر سقوط می‌کنید و این به خاطر این است که گوگل اجازه نمی‌دهد وب‌سایت‌های تازه تاسیس در صفحات اول باشند و پس از مدتی که معمولا بین ۳ ماه تا ۱ سال متغیر و نسبت به رقابت کلمه کلیدی تغییر می‌کند، دوباره باز می‌گردید و سند‌باکس برای شما هیچ خطری ندارد و یک عادت ماهیانه گوگل است.

۱۴. Keyword Density:

این کلمه به معنی چگالی کلمات در یک صفحه می‌باشند. چگالی صفحه یعنی تعداد کلمات کلیدی شما نسبت به تمام کلمات در صفحه که اگر این مقدار بیش‌تر از حد ممکن شود توسط گوگل جریمه خواهید شد. افزونه Yoast SEO چگالی کلمات را زیر ۲/۵% قبول می‌کند اما خب در کل صفحه سایت می‌تواند تا ۵% باشد.

۱۵. keyword stuffing:

تکرار کلمات کلیدی در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ بسیار بر بالا بردن رتبه شما در گوگل تاثیرگذار بود اما با روی آمدن الگوریتم پاندای گوگل و جدی‌تر شدن چگالی کلمات این روش منسوخ شد و جز روش‌های کلاه سیاه گوگل به شمار می‌رود. برای مثال نمونه بسیار زیاد آن که در ایران رایج است نوشتن حجم بسیار زیادی کلمه کلیدی در متاتگ‌ها است.

۱۶. Cloaking:

این تکنیک روشی برای نشان دادن محتوا متفاوت برای دو گیرنده یعنی موتورهای جستجو و خوانندگان وبلاگتان است. مثال ساده‌اش این است که شما مطلبی نوشته‌اید که می‌تواند شما را به بهترین رتبه در گوگل برساند اما محتوایش برای خوانندگان جالب نیست پس از تکنیک Cloaking استفاده می‌کنید. این روش تفکری اسپم گونه را ایجاد می‌کند و احتمال پنالتی شدن شما (اگر ممنوع نشده باشد) کم است.

۱۷. Web Crawler:

خزندگان وب، یا همان ربات‌هایی که در وب‌سایت‌ها و صفحات مختلف می‌خزند و اطلاعات را برای دیتا سنترها می‌فرستند برای مثال خزنده گوگل وارد وب‌سایت شما می‌شود و هر چه که بتواند بخواند را ثبت و به دیتا سنترهای گوگل می‌فرستند تا آنجا اطلاعات هضم شود و به صورت همان نتایج گوگل به شما نمایش داده شود که به این فرایندی که توضیح دادیم فرایند ایندکس کردن می‌گویند. اینکه چطور وب‌سایت شما را پیدا می‌کنند داستان طولانی است که به صورت مفصل در مطالب بعدی به شما می‌گوییم.

۱۸. Duplicate Content:

محتوای کپی را که با آن آشنا هستید، این محتوا در حقیقت بلوک‌ها یا ماده‌هایی هستند که در دو دامنه و یا وب‌سایت هستند که یا دقیقا محتوای مشابه دارند یا این که شباهت‌های زیادی بین آن‌ها وجود دارد. شما باید از بارگذاری محتوای کپی اجتناب کنید که این کار شما به سادگی شناخته نمی‌شود ولی اگر شناخته شود می‌تواند شما را در لیست سیاه گوگل قرار دهد.

۱۹. Canonical URL:

در حقیقت Canonicalization یک روند برای تبدیل داده است که دارای بیشتر از یک راه برای رسیدن به حد استاندارد است. از این رو Canonical URL یک Url استاندارد برای دسترسی به یک صفحه خاص در وب‌سایت شما است. برای مثال، نسخه استاندارد دامنه خودتان می‌تواند به این شکل http://www.domain.com یا به این شکل http://domain.com باشد.

۲۰. Robots.txt:

در واقع چیزی نیست جزء یک فایل که در قسمت Root دامین شما جا می‌گیرد. که ساختار وب‌سایت شما را با ربات‌های گوگل و بقیه جستجوگرها آشنا می‌کند. داشتن این فایل بسیار پر اهمیت است و در داشتن رتبه خوب بسیار تاثیر دارد.

در اینجا به پایان این نوشته رسیدید و شما با مهم‌ترین و رایج‌ترین اصطلاحات سئو آشنا شدید، قطعا هزاران اصطلاح دیگر هم وجود دارند اما اگر شما دارنده یک وب‌سایت هستید و به صورت تخصصی به دنبال سئو نرفته‌اید، همین چندین اصطلاح می‌تواند شما را با مقاله‌های تخصصی سئو یاری دهد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *